Zubná
pohotovosť

Vstupné vyšetrenie

Ako prebieha vstupné vyšetrenie?

Vstupné vyšetrenie absolvuje pacient pri prvej návšteve našej zubnej ambulancie.

  1. Pacient vyplní dotazník a založíme mu kartu.
  2. Následne lekár vykoná komplexnú stomatologickú prehliadku vrátane fotodokumentácie chrupu, OPG (2D panoramatický röntgen) a bitewing RTG 2x (detailný röntgen medzizubných priestorov).
  3. Po skončení prehliadky nasleduje konzultácia, kde je pacient informovaný o výsledkoch vyšetrenia. Získa teda komplexnú informáciu o stave svojho chrupu a možnostiach ďalšieho postupu.
  4. Na základe konzultácie s pacientom lekár do týždňa vypracuje písomne liečebný plán, ktorý obsahuje: 
  • popis aktuálnych problémov,
  • možnosti ich riešenia - ošetrenia,
  • odhadovaný potrebný počet návštev v ambulancii,
  • cenu jednotlivých zákrokov a celkové náklady za liečbu. 

Približne týždeň po vstupnej prehliadke prichádza pacient opäť. Vtedy mu lekár predstaví vypracovaný liečebný plán (komplexný dokument obsahujúci informácie o tom, ako dostať chrup do požadovaného stavu vrátane cenovej ponuky). Tento plán je nezáväzný a pacient sa rozhodne či chce podľa neho postupovať u nás na Klinike Zdravia v Žiline alebo sa rozhodne inak. 

Pretože v tom, čo robíme, chceme byť najlepší, špecializujeme sa výhradne na dospelých pacientov. Detský chrup je iný a vyžaduje si odlišný prístup než chrup dospelého človeka. Špecialistu na detského pacienta Vám vieme odporučiť.

Vstupné vyšetrenie u zubára I RYANT clinic Žilina

Koľko stojí vstupné vyšetrenie?

Cena za vstupné vyšetrenie je 50 EUR (v cene je zahrnutý aj písomne spracovaný liečebný plán), k tomu si treba pripočítať cenu za diagnostiku: panoramatický RTG 20 EUR, 2x intraorálny RTG 2x10 EUR a fotodokumentácia 10 EUR.

Za vstupné vyšetrenie, pri ktorom sa dozviete všetko o svojom chrupe a spôsobe jeho nápravy do želaného stavu, zaplatíte spolu 100 EUR.

 

Presvedčte sa, že aj návšteva zubára môže byť príjemná

Prečo sa rozhodnúť pre komplexné riešenie svojho chrupu u nás?

Diagnostika - Na klinike v Žiline máme k dispozícii najmodernejšie prístroje na kvalitnú diagnostiku (panoramatický  RTG Sirona a intraorálny röntgen s bezdrôtovou viziografiou). Nikam Vás neposielame a vyšetrenie vykonávame priamo na mieste.

Operačný mikroskop - Ošetrenia a zákroky vykonávame cez operačný mikroskop s niekoľkonásobným zväčšením, vďaka ktorému vidíme aj to, čo sa voľným okom prehliadne. Týmto spôsobom vykonávame zákroky  s oveľa väčšou presnosťou.

Bojujeme za záchranu zubov- Pokiaľ je to len trochu možné snažíme sa prioritne zub zachrániť, pretože aj keď existujú kvalitné zubné náhrady, vlastný živý a funkčný zub je najlepšie riešenie.

Bezbolestne a sterilne - Bez anestézy ošetrenia nevykonávame. Samotnú anestézu aplikujeme dlhšie a na niekoľkokrát, aby ani jej podanie nebolo bolestivé. Zákroky realizujeme s pomocou koferdamovej blany, aby sme zabezpečili sterilné prostredie pre ošetrovaný zub a aby sme znížili pravdepodobnosť vzniku následných komplikácií na minimum.

Stojíme si za svojou prácou - Máme dlhoročné skúsenosti s kvalitnými výstupmi, preto ak sa o svoje zuby riadne staráte, nemáme problém Vám dať na našu prácu záruku až 5 rokov. 

Najčastejšie otázky

Prispieva na ošetrenie u Vás zdravotná poisťovňa?

Chceme robiť modernú stomatológiu s najnovšími technológiami, ktorú poisťovne nepreplácajú, preto nemáme zmluvy so žiadnymi poisťovňami.

Je potrebné doniesť dokumentáciu od predchádzajúceho zubára?

Nie kompletnú diagnostiku Vášho chrupu vám urobíme u nás, nepotrebujete si doniesť dokumentáciu.

Ošetrujete aj deti?

Detský chrup je iný ako chrup dospelého človeka. My sa špecializujeme na dospelých pacientov (nad 18 rokov). Kvalitného detského špecialistu Vám vieme odporučiť.

Dr. DMYTRO BABČUK Zubný lekár

Som zubný lekár, registrovaný v Slovenskej komore zubných lekárov. Od roku 2012 som pôsobil na chirurgickom oddelení krajskej stomatologickej polikliniky a neskôr na súkromnej stomatologickej klinike v Žiline. Od roku 2014 sa špecializujem na mikrochirurgickú endodonciu a prácu s operačným mikroskopom.
Absolvoval som pracovné stáže a školenia pod vedením popredného českého odborníka v oblasti mikrochirurgickej endodoncie a dentálnej implantológie MUDr. Jiřího Škrdlanta - prvého lekára, ktorý začal v Českej republike používať operačný mikroskop v stomatológii. Hovorím slovensky, anglicky, rusky a ukrajinsky.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.kvalitny-zubar.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / Jan 10 2023
Dnes sa už zubára báť nemusíte. Zmenil sa nielen postup ošetrení, ale aj prístup lekárov   Spomínate...
článok / Sep 05 2022
Základné pravidlá pri stravovaní detí so zreteľom na dentálnu starostlivosť sú:  dieťa by sa malo d...
článok / Sep 01 2022
Je krásne vidieť šťastné dieťa bezstarostne sa hrať a veselo sa usmievať. Veľa rodičov vie, aké povinnosti ...