Zubná
pohotovosť

Dentálna hygiena

Dentálnu hygienu na Klinike Zdravia Žilina dočasne neposkytujeme.

 

*Našim pacientom vieme odporučiť kvalitnú dentálnu hygienu u kolegov, s ktorými spolupracujeme.

 

 

Je dôležitá dentálna hygiena?

Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá pomáha predchádzať vzniku zubného kazu, zápalu ďasien a paradontitíde. Jej cieľom je zachovanie vlastných zubov pacienta po celý život. Aj pri najväčšej snahe a dodržiavaní všetkých pravidiel nie je vždy domáce čistenie zubov úplne dokonalé. Preto našim pacientom odporúčame 2x ročne absolvovať dentálnu hygienu vykonanú odborníkom.

Dentálna hygiena zahŕňa najmä nasledovné výkony:

  • inštruktáž a nácvik správneho čistenia zubov,
  • mechanické a ultrazvukové odstránenie zubného povlaku a zubného kameňa,
  • odstránenie pigmentov a leštenie zubov technikou AIR FLOW (pieskovanie),
  • fuoridácia zubov,
  • bielenie zubov,
  • diagnostika zápalov ďasien a parodontálnych vačkov.

 

Presvedčte sa, že aj návšteva zubára môže byť príjemná
Dr. Dmytro Babčuk Zubný lekár

Som zubný lekár, registrovaný v Slovenskej komore zubných lekárov. Od roku 2012 som pôsobil na chirurgickom oddelení krajskej stomatologickej polikliniky a neskôr na súkromnej stomatologickej klinike v Žiline. Od roku 2014 sa špecializujem na mikrochirurgickú endodonciu a prácu s operačným mikroskopom.
Absolvoval som pracovné stáže a školenia pod vedením popredného českého odborníka v oblasti mikrochirurgickej endodoncie a dentálnej implantológie MUDr. Jiřího Škrdlanta - prvého lekára, ktorý začal v Českej republike používať operačný mikroskop v stomatológii. Hovorím slovensky, anglicky, rusky a ukrajinsky.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.kvalitny-zubar.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme